Leerling van de week: Ruben

Ruben is 13 en zit op scouting. Maar zijn grote passie is muziek maken. Hij komt uit een gezin waarin ook zijn broer Simon en zijn zusje Gustien muziek maken. Die spelen dwarsfluit en cello. Ruben heeft sinds 4 jaar orgelles bij onze orgeldocent Wouter. “Opa speelt orgel,” zegt Ruben, “en ik deed al op mijn tweede ook net alsof, op een voetenbankje. “Ik vind het geweldig dat het orgel zo groot is en dat je er allemaal verschillende klanken uit kunt halen.”

Wouter is een fijne docent, vindt hij, omdat hij het niet erg vindt als je iets fout doet in de les: de les is om te leren. Hij is Rubens grote voorbeeld. Soms hebben alle orgelleerlingen samen les op een echt kerkorgel.
Ruben oefent elke dag. Hij heeft een orgel thuis, dat staat middenin de woonkamer: “Soms doe ik een koptelefoon op als iedereen thuis is, om de anderen niet te storen.” Hij speelt voor hij naar school gaat en als hij klaar is met zijn huiswerk. Hij speelt ook regelmatig in de Hoflaankerk. Zijn favoriete stuk is Nun kommt der Heiden Heiland, waar hij op dit moment aan werkt. “Ik wil graag leren om nog beter te worden met de pedalen.” Af en toe speelt hij samen met zijn broer en zus.

Ruben heeft al eens op een voorspeelavond gespeeld. “Het viel wel mee, hoe spannend ik dat vond,” vertelt hij. Trots: “Ik kreeg een compliment van een oude meneer, die zei dat ik het heel goed kon.” Zijn droom is om een keer het beroemde orgel van de Laurenskerk in Rotterdam te bespelen. “Dat is het grootste orgel van Nederland!”
In de rubriek Leerling van de Week zetten we iedere week een leerling en een instrument in het zonnetje. 📸 Foto’s zijn gemaakt door Hans Bijloo.
Heb je les bij Muziekschool Krimpen en vind je het leuk om ook een keer Leerling van de Week te zijn? Laat het ons gerust weten in een bericht of via administratie@muziekschoolkrimpen.nl
Benieuwd naar orgelles? Kijk hier.
